5 דברים שחייבים לעשות עכשיו כדי לשמור על הכסף בגל השני של הקורונה:

מאת: אלון מילר, מגזין הביטוח והפיננסים InsuranceBuzz  | יום א’ 14 יוני 2020 | ת”א, ישראל

thought-catalog-UK78i6vK3sc-unsplash

הגל השני של הקורונה כבר כאן, בתקופה כזאת אנחנו צריכים לעשות כמה :פעולות פשוטות כדי לשמור טוב יותר על הכסף שלנו? הנה כמה הצעות

1.ייעוץ משכנתא מקצועי: 

אם אתם משלמים על משכנתא שלקחת מהבנק ואין לכם יועץ משכנתאות אתם זורקים מאות שקלים בחודש לפח,

כמו שבטח אתם יודעים, ללא ייעוץ מקצועי הבנק מנצל את הכח שלו ולוקח ריביות גבוהות מהלקוחות, יועץ משכנתא מקצועי מנתח בשבילך את המסלולים השונים ובתחשב שינויי המדד (הרבה נתונים שאנחנו כלקוחות לא יודעים להסתכל עליהם) ובעזרת חישוב מסלול נכון יועץ משכנתא מקצועי יכול לחסוך עד מאות אלפי שקלים במהלך התקופה..

עם זאת חשוב שתבחרו יועץ משכנתא שאתם מכירים ויודעים שהוא מקצועי או שמכר שלהם המליץ לכם לאחר שעבר איתו תהליך…


 2.בדיקת תיק ביטוח: 

בטח כבר שמעת לא פעם על הרפורמות שהיו בעולם הביטוח בישראל.. רבים לא באמת מבינים את המשמעות ועדיין ממשיכים לשלם יקר שלא לצורך.. עיקר הרפורמות האחרונות שהיו בביטוחי החיים והבריאות מטרתם הייתי להוריד כיסויים שאתה לא צריך כמו טיפולים ישנים שאתה משלם עליהם בביטוח הבריאות ולעולם לא תשתמש בהם.. המטרה הייתה שתשלם רק על מה שאתה צריך ולא מעבר (כי בפועל חצי כבר יש לך מקופת החולים)

מעבר לכך שלרבים יש כיסויים כפולים בתיק הביטוח מבלי שהם יודעים, כפל בין קופת החולים לפרטי / כפל בין הפרטי לביטוח ממקום העבודה / או אפילו במקרים מסויימים אותו ביטוח בשתי חברות שונות.. במילים אחרות כספים שנזרקים לפח..

בדיקה קצרה שמתבצעת ללא עלות וללא התחייבות תעזור לך להבין את אתה משלם כפול או על דברים שאתה לא צריך.. בתיק ביטוח משפחתי ההפרשים יכולים להגיע לאלפי שקלים בחודש..

 

3.בדיקת מסלולי התקשורת של המשפחה:

כמו שאתה יודע בשנים האחרונות היו הרבה רפורמות בכל עולם התקשורת בישראל, אך לצערינו הרבה אנשים עדיין משלמים על המסלולים הישנים, 

בכל משפחה בישראל יש שלושה חברות עיקריות שאנחנו משלמים על השירותים שלהם (טלויזיה/ סלולר/ אינטרנט) ובכל אחד מהם בשיחת טלפון קצרה אפשר להוזיל את העלות החודשית בכמה עשרות שקלים,

לצורך הדוגמה משפחה עם שלושה ילדים זה 5 קווי סלולר / אינטרנט / טלויזיה, הגענו ל7 מנויים, אם נתמקח קצת על המחיר נוכל 

בקלות לחסוך מאות שקלים בחודש.

 

4. החזרי מס מהמדינה: 

עובד בשכיר ב7 שנים האחרונות?

מדינת ישראל כנראה חייבת לך כסף..

רבים לא יודעים אבל יש דבר שנקרא “החזרי מס לשכירים”, מה שקורה בפועל, מדינת ישראל גובה את המס הכנסה שלנו לפי חישוב שנתי אבל המעסיק שלנו מפריש את מס ההכנסה לפי חישוב חודשי, ברוב המקרים יש פער בין מה שהמעסיק מפריש למס שהיינו צריכים לשלם,

הפער הזה יכול להיות ממספר סיבות: החפלת מקום עבודה, חופשה בחול, או אפילו אם היית בתקופת לימודים, תרמת לעמותה, יש לך ביטוח חיים, ועוד הרבה פרמטרים שמשנים את סכום המס שאתה אמור לשלם..

כמובן שבמדינה כמו שלנו המעסיק שלנו מחוייב לשלם את הסכום הגבוה יותר ואז בסוף שנה המדינה אמורה להחזיר לנו את הפער.. אבל אם לא תדרוש אותו המדינה לא תחזיר לך אותו בעצמה, 

אם עוד לא עשית את הפעולה הזאת בעבר אז מספר טפסים  שנמצאים באתר של מס הכנסה ויכול להיות שתקבל כמה אלפי 

שקלים כי המדינה מחזירה עד 7 שנים אחורה..

 

 

5. לעשות קניות לבית באינטרנט: 

כמו שבטח אתה יודע סל הקניות לבית משתנה בין רשת לרשת, יש מוצרים שיהיו זולים יותר בסופר אחד ומוצרים אחרים שיהיו זולים יותר בסופר אחר, אבל בנינו אף אחד לא יתחיל לעשות קניות ב5 רשתות שיווק שונות..

בשנים האחרונות יותר ויותר רשתות שיווק הכניסו מערכת הזמנות מהאינטרנט, ועם תחילת המשבר הצורך של הציבור בשירות גדל ורשתות השיווק שיפרו משמעותית את השירות..

אז נכון סקר השוק הראשוני שלך הוא קצת עבודה אבל כולנו יודעים מה יש לנו במקרר.. בעבודה של חצי שעה – שעה אנחנו יכולים לבנות לעצמנו סל שבו נזמין מכל רשת את מה שיותר זול אצלה ובכך נוכל להוזיל את הוצאות המקרר החודשי שלנו בעד אלפי שקלים לחודש..