5 דברים שחייבים לעשות עכשיו כדי לשמור על הכסף בגל השני של הקורונה:

מאת: אלון מילר, מגזין הביטוח והפיננסים InsuranceBuzz  | יום א’ 14 יוני 2020 | ת”א, ישראל

thought-catalog-UK78i6vK3sc-unsplash

הגל השני של הקורונה כבר כאן, אז כולנו מקבלים רק הזדמנות אחת לשמור על הכסף. איך עושים את זה ומה יוציא אותנו מחוזקים יותר מבחינה כלכלית? הנה כמה הצעות

1.לצרוך טלוויזיה בדיגיטל: 

סרטים, סדרות, אירועי ספורט וחדשות הם כבר מזמן לא תכנים שנמצאים בלעדית אצל חברות הכבלים והלווין. אז אם נמאס לכם לשלם מאות שקלים בחודש על עשרות ערוצים שאין לכם מושג מה המספר שלהם בשלט, הפתרון עבורכם הוא לעבור לדיגיטל.

התכנים של “כאן” למשל כבר נמצאים באפליקציה ייעודית וביו-טיוב, בעוד את התכנים של הערוצים המסחריים “רשת” ו”קשת” אפשר להשיג בקלות באתרי האינטרנט שלהם או ברכישה חד פעמית של ממיר “עידן פלוס”. במקביל, יש אירועי ספורט באפליקציה של “יורוספורט” ומשחקים גדולים מועברים בלייב בשירותי VOD מקוונים ורשמיים. 

 

המטרה היא לא לשלם על מה שלא רואים ולצרוך כמה שיותר תכנים בצורה חוקית ובחינם. אם מוסיפים למשוואה את הזמינות בישראל של “נטפליקס”, “אמזון פריים”, “אפל טי-וי” ועוד, מקבלים מתכון לחיסכון. 

 

 2.להחליף ספק אינטרנט וסלולר: 

שיחת טלפון קצרה אחת לספק האינטרנט או הסלולר תחסוך לכם עשרות שקלים בחודש, בהתחייבות. למה? כי התחרות כיום בין החברות הללו אדירה וכל שנותר לנו כלקוחות הוא לרתום אותה לטובתנו.

המשמעות של תחרות היא ירידת מחירים. ספציפית עם שירותי אינטרנט וסלולר, זה גם לא אמור לפגוע בביצועים. אז הצעד הבא שלכם הוא רק להתקשר למוקד השירות ולדרוש חבילה טובה יותר – או פשוט לעבור למתחרים. 

 

3.להשיג כתב שירות לתיקון תריסים: 

תריסים מכל סוג נוטים להתקלקל, להישבר ולחרוק גם אחרי תקופה קצרה יחסית של שימוש אינטנסיבי. בעבר, היינו צריכים להזמין כל פעם מחדש טכנאי שיואיל בטובו להתייצב ולתקן את הבעיה. אבל אם הבעיה חזרה או שלפתע הופיעה תקלה אחרת, נאלצנו לשלם שוב פעם ולשאת בהוצאות לא צפויות שמגיעות למאות שקלים בשנה. 

החדשות הטובות הן שכיום יש לזה פתרון מובנה: כתב שירות שמכסה את כל סוגי התיקונים, לכל סוגי התריסים ולכל סוגי הלקוחות. עלות כתב השירות נשארת קבועה מדי חודש ובלי הפתעות. 

הבונוס: אפשר גם להירשם לכתב השירות אחרי שהתריס כבר התקלקל. במקרים כאלה, משלמים רק השתתפות עצמית מינימאלית ומרוויחים שירות אטרקטיבי לתקופה של 36 חודשים מינימום. 

יש לך תריס חשמלי בבית? נמאס לך לתקן את התריס הרגיל בחלון של המטבח? הזה ההזדמנות שלך להקדים תרופה למכה. 

במקום לחכות שהתריס יתקלקל וההוצאה על התיקון תיפול עלינו בלי הכנה מוקדמת, אפשר להשיג כתב שירות לתיקונים וכיסוי מלא. ספציפית עכשיו בגל השני של הקורונה, כדאי להכניס לתקציב “ביטוח” כזה לתריסים ולהיות ערוכים לכל צרה. 

 

 

4.להתמקח על ריבית באשראי ובבנק:

כל אחד מאתנו משלם כסף כדי לנהל כסף: זה מתחיל בעמלות ניהול חשבון בנק וכרטיס אשראי, ממשיך עם החזר הלוואות וכולל גם ריביות על המינוס. אבל בתקופה מאתגרת כמו הקורונה, הבנקים וחברות האשראי זמינים יותר למשא ומתן.

מיקוח על הריביות במסגרת האשראי ובבנק יכול לצמצם את הוצאות ניהול הכסף. גם פה, הדגש הוא על חיסכון עכשיו שיצטבר אחר כך לסכום משמעותי ולשיפור באיכות החיים. נסו, כי אין לכם מה להפסיד. 

  

5. לעשות קניות באינטרנט: 

הקורונה מאיצה תהליכים שממילא היו אמורים להתרחש – כמו למשל מעבר לקניות באינטרנט במקום לעמוד בתור בסופר. אפילו אם עד היום חששתם מזה שמישהו אחר יבחר עבורכם את הפירות והירקות, בטח כבר הבנתם שמדובר על הדרך הכי טובה לחסוך זמן וכסף.

קניות באינטרנט יכולות להתבצע במגוון רשתות ועם זמני משלוח נוחים. אם זו הפעם הראשונה שלכם, קחו את הזמן וקראו היטב על מבצעים והטבות. בצורה כזו, הגל השני של הקורונה יכול ללמד אתכם איך לשמור על הכסף גם עכשיו וגם בעתיד.